KONYA SELÇUKLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SELÇUKLU ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU ERASMUS+ PROJESİ

SELÇUKLU ÖZEL EĞİTİM MESLEK OKULU ERASMUS+ PROJESİ

        Selçuklu Özel Eğitim Meslek Okulu olarak hazırlamış olduğumuz 2018-1-TR01-KA101-052199 nolu "Özel Eğitim Öğrencilerine Yönelik Materyal Geliştirme" konulu ERASMUS projesi ile özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yönelik eğitim öğretim hizmetlerin kalitesini arttırmak, AB ülkelerinde kurs almak, özel eğitimde kullanılan materyalleri incelemek, kullanım tekniklerini görmek ve bu materyal ve tekniklerin milli eğitim sistemimize entegrasyonunu sağlayarak, yetersizlik türlerine uygun materyaller geliştirerek hem özel öğrencilerimizin eğitiminde kaliteyi arttırma, hem de okul sonrası işe yerleşebilmeleri noktasında gerekli donanıma sahip olmalarını hedeflemekteyiz. Projemizin faaliyet takvimi 01.09.2018-31.08.2019 tarihleri arasındadır. Bu proje ile Avrupada kullanılan özel eğitim materyallerinin neler olduğu ve kullanımlarının nasıl olduğu, yetersizlik türlerine göre materyal kullanımı ve materyal kullanımının eğitimdeki yeri ve önemi  ana başlıklarında  Viyana'da, okulumuzdan 7 öğretmenin 5 günlük bir eğitim alması planlanmıştır. Böylece Avrupa'da özel eğitimde kullanılan materyalleri, yöntem ve teknikleri eğitim sistemimize entegre ederek özel çocukların eğitimlerine katkı sağlanacaktır. Bu çalışma ile okulumuzun stratejik hedeflerinden olan, dünyadaki gelişmeleri takip edip, eğitimde fırsat eşitliğinden yola çıkarak, gelişmelerden özel öğrencilerimizin de yararlanmalarını sağlamak, onları  daha mutlu, sosyal ve yetenekleri doğrultusunda üretime katılan bireyler olarak yetiştirmek" hedefimizi gerçekleştirmek için bir adım atmış olacağız.
            Kurumumuzda ve ilimizde çalışan özel eğitim öğretmenimizin  farklı engel grubunda çalışmış olmalarını bir avantaja çevirmek aynı zamanda kurs sonunda yeni yöntem teknik ve yaklaşımlarla, materyal kullanımı ile ilgili tutum, bilgi ve becerilerini geliştirerek, diğer özel eğitim branşlarında da yeterliliklerini arttırmak projenin amaçlarındandır.

Proje ile ilgili detaylı bilgiye https://ozelegitimdemateryalgelistirme.weebly.com web sayfasından ulaşabilirsiniz.         

16-05-201916-05-201916-05-201916-05-201916-05-2019

                      

Ana Bina/Nişantaş Mh. Şahinağa Sk. Kemerli Cd. Selçuklu Kaymakamlığı 4. Kat. Selçuklu/KONYA Ek Bina/Mehmet Akif Mah. Muabbet Sk. No3 Selçuklu/KONYA - Ana Bina/ 0 (332) 238 40 92 Ek Bina/ 0 (332) 238 42 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.