KONYA SELÇUKLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SEDEP’TEN ÇOCUK YETİŞTİRMEDE AİLE VE ÇEVRESEL FAKTÖRLER SEMİNERİ

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) eğitim seminerleri kapsamında Eğitimci-Yazar Nurten Ceceli öğrenci ve velilerle buluştu.
SEDEP’TEN ÇOCUK YETİŞTİRMEDE AİLE VE ÇEVRESEL FAKTÖRLER SEMİNERİ

          Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) düzenlenen veli, öğrenci ve öğretmen seminerleri ile devam ediyor. Değerler eğitiminin farkındalığını arttırmak için gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Eğitimci-Yazar Nurten Ceceli, veli ve öğrencilerle ayrı ayrı bir araya geldi. Novotel’de gerçekleştirilen ve katılımın yoğun olduğu programlarda Ceceli ilk olarak lise öğrencilerine hitap etti. Günün ikinci programında da velilerle buluşan Ceceli, çocuk yetiştirmede aile ve çevresel faktörler ve değerler eğitiminin önemini çarpıcı örneklerle katılımcılara aktardı.

          SEDEP eğitim seminerlerine, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Selçuklu Belediyesi meclis üyeleri, Milli Eğitim şube müdürleri, SEDEP Yönetim Kurulu üyeleri, okul idarecileri, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Program Alaeddin İlkokulu Minik Neyzenler grubunun konseri ile başladı.

          SEDEP kapsamında güzel bir etkinlikte daha bir araya geldiklerini ifade eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, “Sizler iyi bir anne baba olmanın ve bizlere verilen bu nimetlerin hesabının bir gün sorulacağının bilincinde olan ailelersiniz. Anne babalığın sadece çocuğun dünyaya getirilmesi, onun fiziksel ihtiyaçlarının karşılanmasından ibaret olmadığının bilincinde aileler olduğunuz için buradasınız. Bir ebeveyn çocuğunun eğitimine de katkı sağlamalı, onun iyi bir şekilde eğitim alması, yetişmesi için elinden gelen gayreti göstermeli. Şu anda bu bilinçle, bu şuurla burada olduğunuza inanıyorum ve hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

          Konuşmasına Alaeddin İlkokulu minik neyzenlerini tebrik ederek başlayan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,“SEDEP bir iyilik hareketi olarak gün geçtikçe büyüyor. Hem kendini yeniliyor  hem de Türkiye´de çokça konuşulan bir marka haline dönüştü.  Bu yıl İnşallah uluslararası bir boyutta kazanmış olacak. Biz 5 yıldır çocuklarımıza bizi biz yapan değerlerimizi anlatmaya çalışıyoruz.  Şuna inanıyoruz ki değerlerimizi sadece okulda anlatmak, sadece öğretmenlerin bunu anlatması yeterli değil. Mutlaka çocukların evde anne babaları tarafından bu konuda desteklenmesi gerekiyor” dedi.

          Konuşmasını SEDEP öğrenci ve veli seminerine katılan Eğitimci-Yazar Nurten Ceceli´ye teşekkür ederek tamamlayan Başkan Altay,“ İnşallah bugün paylaştıkları, çocuklarımıza evde bu değerleri anlatmamıza çok büyük katkı sağlar” dedi.   

          SEDEP, Geleceğimiz için önemli

          SEDEP’in uluslararası boyuta taşınan bir proje haline geldiğini ifade eden Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker,“  Biz SEDEP’i gelecek için, aile için önemsiyoruz. Sadece kariyerin değil çocukların milli değerlerimizle beraber toplumun içinde güzel bir vatandaş olması için bu projeyi önemsiyoruz” dedi.

          SEDEP kapsamda yapılan her bir etkinlikte her bir aktivitede görmüş olduğumuz güleryüz  ve gençlerimizde ki içtenlik ve samimiyet bize bize ciddi bir moral desteği sağlıyor diyen Şeker,“ SEDEP’in proje paydaşları olan Selçuklu Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte projenin daha da daha nitelikli, daha kaliteli, daha yaygın bir şekil alması ve geliştirilebilmesi için çaba ve gayret gösteriyoruz. İnşallah başarılı bir şekilde gelecek kuşaklara değerlerimizi aktarmış oluruz” dedi.

           Protokol konuşmalarının ardından Eğitimci-Yazar Nurten Ceceli, “Çocuk yetiştirmede aile ve çevresel faktörler” konulu sunumuyla öğrenci ve velilerden büyük beğeni topladı. 

24-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-2017

 

Nişantaş Mh. Şahinağa Sk. Kemerli Cd. Selçuklu Kaymakamlığı 4. Kat. Selçuklu/KONYA - 0 332 238 40 92 (Pbx - 3 Hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.