KONYA SELÇUKLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bakanımızın açılışını yaptığı SEDEP sergisinin kapanışını Bakan Yardımcımız gerçekleştirdi."

"Bakanımızın açılışını yaptığı SEDEP sergisinin kapanışını Bakan Yardımcımız gerçekleştirdi."

      Milli Eğitim Bakanımız tarafından Talim ve Terbiye Kurulu Hizmet Binası fuaye salonunda açılışı gerçekleştirilen “SEDEP Değerlerimizle Varız” temalı sergi Bakan Yardımcımız Orhan Erdem’in de katıldığı program ile sona erdi. Kapanış programına Bakan Yardımcımızın yanı sıra, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanımız, Bakanlığımız Merkez Teşkilatından yöneticiler, İç Anadolu Bölgemizde bulunan İl Milli Eğitim Müdürlerimiz, Memur-Sen Genel Başkan V. Latif SELVİ, Eğitim Bir Sen Konya İl Yönetimi, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Turan KAYACILAR, Selçuklu Belediye Başkan Yardımcımız A. Ziya YALÇINKAYA ve SEDEP Yürütme Kurulu üyelerimiz katıldı.

       SEDEP tanıtım videosunun izlenmesi ile başlayan program İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Turan KAYACILAR’ın sergi ve SEDEP hakkında yaptığı bilgilendirme ile devam etti. Daha sonra sırasıyla Selçuklu Belediye Başkan Yardımcımız A.Ziya YALÇINKAYA, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mukadder GÜRSOY ve Bakan Yardımcımız Orhan ERDEM selamlama konuşmaları yaptılar.

      Bakan Yardımcımız  konuşmasında, gençlerin milli ve manevi değerlere sahip olarak yetişmelerinin ülke için yapılabilecek en güzel ve faydalı işlerden olduğunu ifade etti.

      Özgün ve nitelikli yöntemler kullanılan programla, milli, manevi, tarihi ve kültürel değerlerin yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılması, hatırlanması, sevdirilmesi ve farkındalık oluşturulmasının amaçlandığını anlatan Erdem, şunları kaydetti:
"Son dönemlerde değerler eğitiminin müfredata girmesi, ulusal ve uluslararası boyutlara taşınması ile birlikte sanal ortamda değerler eğitimi kavramının menşei üzerinden birtakım komplo teorilerinin dile getirildiğini görüyoruz. Değerler eğitimi kavramının ilk nerede kullanıldığı, hangi ülkeler tarafından ne tür değerlerin eğitime konu edildiği gibi sığ tartışmalara girmek bize bir şey kazandırmaz. Burada işlenen değerlerin zaten inanç esaslarımızda ve kültür kodlarımızda bulunan değerler olduğunu hatırdan çıkarmamalı, bu eğitimi daha kalıcı, daha uygulanabilir ve daha başarılı bir şekilde nasıl verebileceğimiz üzerine kafa yormalıyız. Hangi metotlarla, hangi malzeme ve materyalle, ne tür etkinliklerle değerlerimizi daha iyi öğretebileceğimiz üzerine fikir üretmeliyiz."

      Uluslararası nitelik kazanmaya başlayan SEDEP´in Türkiye´nin zenginliğini ortaya koyduğunu anlatan Erdem, "SEDEP, milletimizin kültürel kodlarında olan adalet, sorumluluk, sevgi, doğruluk, dürüstlük, saygı, sabır, yardımseverlik, öz denetim, vatanseverlik gibi değerleri aktaran önemli bir projedir." diye konuştu.

      Erdem, projenin Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının öğretim programlarına dahil ettiği değerlerin esas alınarak geliştirildiğini ve 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren örnek program olarak uygulanacağını söyledi.

       Konuşmaların ardından heyete sergi gezdirilmek suretiyle etkinliklerle ilgili yerinde bilgilendirme yapıldı.

20-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-2017

Nişantaş Mh. Şahinağa Sk. Kemerli Cd. Selçuklu Kaymakamlığı 4. Kat. Selçuklu/KONYA - 0 332 238 40 92 (Pbx - 3 Hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.