KONYA SELÇUKLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının bütün yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimiz ile eğitim çalışanlarımız ve tüm eğitim gönüllülerimize hayırlar getirmesini diliyorum. 
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

     2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının bütün yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimiz ile eğitim çalışanlarımız ve tüm eğitim gönüllülerimize hayırlar getirmesini diliyorum. Yeni bir Öğretim yılına daha hep birlikte sağlıkla, mutlu ve umutlu bir şekilde başlıyor olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.

     İnsanı diğer canlılardan ayıran ve üstün bir varlık haline getiren iki önemli güç vardır. Bunlar inanç ve eğitimdir. Bu iki güce bir arada ve üst düzeyde sahip olan toplumlar medeniyet kurar ve medeniyetlerin çekirdeğini oluşturur. Bu iki güçten yoksun olan toplumlar ise biyolojik bir canlı topluluğu olmanın ötesine geçemezler. Bu yüzden önce inanç, sonra hayatımızın her anında eğitim olmalıdır.

     Sevgili öğrenciler; bir gün ülkemizin ve dünyanın şekillenmesinde etkili olacak, büyüklerinizden yürütmekte oldukları görevleri devralacak ve aydınlık geleceğimizi sizler kuracaksınız. Bu nedenle iyi yetişmek, kendinizi geliştirmek ve geleceğe hazırlamak için çok çalışmalısınız. Okulun ikinci yuvanız, öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızın ikinci aileniz olduğunu unutmamalı ve onların kıymetini bilmelisiniz.

      Değerli öğretmenlerim; bizler toplumu şekillendiren ve geleceğe tesir eden çok önemli bir görevi ifa ediyoruz. Bizlere bu ülkenin geleceği emanet ediliyor. Bu yüzden sorumluluğumuz büyük. Emanete sonuna kadar sahip çıkmak ve onu kalbimizde ve başımızın üzerinde taşımak bizleri yetiştiren bu vatana olan borcumuzdur.

      Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim Öğretim yılımızın tüm eğitim paydaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyor, saygılar sunuyorum.

 

                  Turan KAYACILAR
         Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü

Ana Bina/Nişantaş Mh. Şahinağa Sk. Kemerli Cd. Selçuklu Kaymakamlığı 4. Kat. Selçuklu/KONYA Ek Bina/Mehmet Akif Mah. Muabbet Sk. No3 Selçuklu/KONYA - Ana Bina/ 0 (332) 238 40 92 Ek Bina/ 0 (332) 238 42 64

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.